Wednesday, May 2, 2018

Сортування й фільтрування даних в електронній таблиці. Умовне форматування.

Сортування й фільтрування даних в електронній таблиці. Умовне форматування.

  Дані в електронній таблиці можна сортувати, тобто змінювати порядок їх розташування в рядках або стовпцях. Якщо дані відсортовані, то швидше можна знайти необхідні значення, ефективніше здійснити їх аналіз, визначити закономірності і ін. Сортування даних може проводитися за зростанням (від найменшого до найбільшому) або за спаданням (від найбільшого до найменшого).




  При сортуванні даних за спаданням порядок розташування буде зворотний, за винятком порожніх клітинок, які завжди розташовуються останніми. Якщо виділити діапазон комірок в одному стовпці електронної таблиці і виконати Головна, Редагування, Сортування й фільтр, Сортування від мінімального до максимального (Сортування від А до Я) або Сортування від максимального до мінімального (Сортування від Я до А), то дані у виділеному діапазоні будуть відсортовані в вибраному порядку. Таке сортування можна також виконати вибором відповідних кнопок на вкладці Дані у групі Сортування й фільтр.ї
  Якщо виділити зв'язний діапазон комірок з декількох стовпців і виконати зазначені вище дії, то дані у виділеному діапазоні будуть відсортовані в обраному порядку за даними першого з виділених стовпців. Це означає, що дані у всіх інших виділених стовпцях виділеного діапазону комірок сортуватися не будуть, а будуть переставлятися по рядках електронної таблиці разом з перестановкою даних першого стовпця.
  Якщо замість виділення зв'язкового діапазону комірок зробити одну з його клітинок поточною та виконати зазначені вище дії, то дані цього діапазону комірок будуть відсортовані в обраному порядку за даними в поточному стовпці цього діапазону. Якщо перед сортуванням даних виділити тільки частину зв'язного діапазону і виконати зазначені вище дії, то відкриється вікно Виявлено дані поза зазначеного діапазону, в якому можна розширити вибраний діапазон комірок до всього зв'язного діапазону або сортувати дані тільки в межах виділеного діапазону клітинок, після чого вибрати кнопку Сортування. 

  Команди Сортування від мінімального до максимального і Сортування від максимального до мінімального змінюються на команди Сортування від А до Я і Сортування від Я до А відповідно у випадках, коли поточна комірка зв'язного діапазону або перший стовпець виділеного діапазону містять текст. 2. Команди сортування даних не можна застосувати до незв'язаного діапазону комірок. Можна відсортувати дані в довільному виділеному діапазоні клітинок за значеннями не в одному, а в декількох стовпцях.

  У вікні Сортування можна виділити будь-який з рівнів сортування і видалити його зі списку для сортування, вибравши кнопку Видалити рівень, або перемістити його вище або нижче в списку, використавши для цього відповідні кнопки. Крім того, можна в списку поля Порядок вибрати режим сортування в порядку користувацького (настроюваного) списку. Сортувати можна не тільки рядки електронної таблиці, а й стовпці. За замовчуванням встановлюється режим сортування рядків. Для зміни цього режиму сортування потрібно у вікні Сортування вибрати кнопку Параметри і у вікні Параметри сортування вибрати відповідний перемикач у групі Сортувати. Там же можна визначити, чи враховувати регістр при сортуванні, тобто розрізняти чи при сортуванні великі і малі літери.

  У списку Числові фільтри команда Рівно, Нерівно, Більше, Більше або дорівнює, Менше, Менше або дорівнює, Між відкриває вікно користувацький автофільтр, в якому можна встановити умову фільтрації: просте чи складене з двох простих, з'єднаних логічними операціями І або АБО. Результат виконання цих логічних операцій збігається з результатом відповідних логічних функцій І та АБО. Сама фільтрація виконується після вибору кнопки ОК.

Діаграми в excel.

Діаграми в excel.

  Діаграма – це графічне зображення, у якому числові дані подаються геометричними фігурами.

  Типи діаграм:
-Стовпчасті діаграми
-Лінійчаті діаграми
-Секторні та кільцеві діаграми
-Гістограми
-Діаграми з областями
-Точкові діаграми
-Інші діаграми

 Стовпчасті діаграми
Стовпчасту діаграму можна побудувати на основі даних, упорядкованих на аркуші у стовпцях або рядках. У стовпчастих діаграмах категорії зазвичай відображаються по осі абсцис, а значення – по осі ординат.


  Типи стовпчастих діаграм

Звичайна стовпчаста діаграма. У звичайних стовпчастих діаграмах значення відображаються у плоских стовпцях. Використовуючи ці діаграми, можна відображати такі категорії:
- діапазони значень (наприклад, кількість товару);
- градацію особливих шкал (наприклад, шкалу Лікерта з такими поділками, як "Цілком погоджуюся", "Погоджуюся", "Байдуже", "Не погоджуюся", "Категорично не погоджуюся");
- імена, які не мають конкретного порядку (наприклад, назви товарів, географічні назви або імена людей).

Стовпчаста діаграма з накопиченням. У стовпчастих діаграмах із накопиченням значення відображаються у плоских стовпцях із накопиченням. Використовуйте ці діаграми, якщо є кілька ряд даних і потрібно підкреслити підсумок.

Нормована стовпчаста діаграма з накопиченням. У нормованих стовпчастих діаграмах із накопиченням значення відображаються у плоских стовпцях із накопиченням, кожен із яких відповідає 100 %. Використовуйте ці діаграми, якщо є кілька рядів даних і потрібно підкреслити їх відношення до цілого, особливо якщо підсумок однаковий для кожної категорії.


  

  Типи лінійчатих діаграм

- Звичайна лінійчата діаграма та лінійчата діаграма з маркерами.  Лінійчаті діаграми з маркерами для позначення окремих значень даних або без них можна використовувати для демонстрації тенденцій даних залежно від часу або рівномірно розподілених категорій, особливо коли точок даних багато та має значення порядок їх подання. Якщо категорій багато або значення приблизні, використовуйте лінійчату діаграму без маркерів.

- Лінійчата діаграма з накопиченням і лінійчата діаграма з накопиченням і маркерами. Лінійчаті діаграми з накопиченням, які відображаються з маркерами для позначення окремих значень даних або без них, можна використовувати для демонстрації тенденцій внеску кожного значення з часом або за впорядкованими категоріями.

- Нормована лінійчата діаграма з накопиченням і нормована лінійчата діаграма з накопиченням і маркерами. Нормовані лінійчаті діаграми з накопиченням, які відображаються з маркерами для позначення окремих значень даних або без них, можна використовувати для демонстрації тенденцій внеску кожної величини у відсотках із часом або за впорядкованими категоріями. Якщо категорій багато або значення приблизні, використовуйте нормовану лінійчату діаграму з накопиченням без маркерів.



  Типи секторних діаграм

Секторна діаграма. Секторні діаграми показують на площині відношення кожного значення до загальної суми.


  Типи кільцевих діаграм

Кільцева діаграма. На кільцевих діаграмах дані відображаються в кільцях, де кожне кільце відповідає ряду даних. Якщо в підписах даних відображаються відсоткові значення, їх сума в кожному кільці дорівнює 100 %.



  Типи гістограм

Звичайна гістограма    Звичайні гістограми відображаються як плоскі смуги.

Гістограма з накопиченням    На гістограмах із накопиченням відображається відношення окремих елементів до цілого у вигляді плоских смуг.

Нормована гістограма з накопиченням.    На нормованих гістограмах із накопиченням відображаються плоскі смуги, що відповідають відсотковим часткам кожного значення в загальному підсумку для різних категорій.


  Типи діаграм з областями

Діаграма з областями    Плоскі діаграми з областями показують тенденцію змінення значень із часом або залежно від даних інших категорій. Зазвичай замість діаграми з областями без накопичення краще використовувати лінійчату діаграму, тому що дані з одного ряду можуть перекриватися даними з інших рядів.

Діаграма з областями з накопиченням    Плоскі діаграми з областями з накопиченням відображають тенденцію змінення відношення кожного значення до цілого із часом або залежно від даних інших категорій.

Нормована діаграма з областями з накопиченням    Нормовані діаграми з областями з накопиченням відображають тенденції зміни відсоткових значень із часом або залежно від даних інших категорій.



  Типи точкових діаграм

Точкова діаграма    На цій діаграмі відображаються точки даних без сполучних ліній для порівняння пар значень.

- Точкова діаграма із плавними лініями й маркерами та точкова діаграма із плавними лініями.    На діаграмі цього типу відображається плавна крива, яка з’єднує точки даних. Плавні криві можуть відображатися як із маркерами, так і без них. Від маркерів доцільно відмовитися, якщо точок даних багато.

Точкова діаграма із прямими лініями й маркерами та точкова діаграма із прямими лініями.    На діаграмі цього типу відображаються прямі сполучні лінії між точками даних. Прямі лінії можуть відображатися як із маркерами, так і без них.

Функції в електронних таблицях та їх використання.

Функції в електронних таблицях та їх використання.

  Формули Excel 2007 можуть містити числа, тексти, посилання на клітинки, знаки дій (оператори), дужки і функції. До сих пір ми використовували нескладні формули і не використовували в них функції. Але навіть ці нескладні формули значно спрощуються, якщо в них використовувати функції. Наприклад, формула = А1 + А2 + А3 + А4 + А5 + А6 + А7 + А8 + А9 + А10 з використанням функції СУММ буде виглядати так: = СУММ (А1: А10) Очевидно, що друга формула і сприймається, і вводиться значно простіше, ніж перша. А якщо потрібно було б скласти числа з діапазону клітинок А1: А100? Перша з наведених формул стала б дуже громіздкою, а друга змінилась би мінімально. Використання функцій у формулах
  Багато обчислення в Excel 2007 взагалі неможливо виконати без використання функцій. Наприклад, обчислення значення арифметичного квадратного кореня, знаходження значення синуса або тангенса та ін. Excel 2007 має вбудовану бібліотеку функцій, до якої входять більше ніж 300 різноманітних функцій. Всі вони для зручності пошуку розподілені по групах (категоріях): математичні, статистичноські, логічні, фінансові, текстові та ін. Функція в Excel 2007 має ім'я і результат, є функції з аргументами і без аргументів.
  
  Аргументом функції може бути число, текст (його потрібно укладати в подвійні лапки), вираз, посилання на клітинку або діапазон клітинок, результат іншої функції.
  При використанні функції у формулі спочатку вказується її ім'я, а потім, якщо функція має аргументи, в дужках вказується список аргументів через крапку з комою. Якщо функція не має аргументів, то в дужках після імені функції нічого не вказується. Так в наведеній вище формулою = СУММ (А1: А10) використана функція з ім'ям СУММ, аргументом якої є посилання на діапазон комірок А1: А10, а результатом - сума чисел із зазначеного діапазону комірок. 




  Відкривши список однієї з кнопок категорій функцій, можна вибрати ім'я необхідної функції. При наведенні покажчика на ім'я функції, спливає коротка підказка про її призначення. Після вибору імені функції в поточну комірку автоматично вставляється знак = (якщо в цю клітинку введення формули ще не починалося), ім'я функції і пара круглих дужок, а також відкривається вікно Аргументи функції з полями для введення аргументів цієї функції.

  Якщо функція має фіксовану кількість аргументів, то вікно Аргументи функції відразу містить відповідну кількість полів для їх введення. Якщо функція має нефіксоване кількість аргументів, то у вікні спочатку з'являється кілька полів, а потім, в процесі введення аргументів, з'являються відповідні поля.

  Якщо аргументом є число або текст, то його потрібно вводити в поле з клавіатури. Якщо аргументом є посилання на клітинки, то його можна вводити або з клавіатури, або виділити відповідні клітинки з використанням миші.

  Якщо виконати Формули, Бібліотека функцій, Вставити функцію або вибрати кнопку Вставити функцію Рядка формул, то відкриється вікно Майстер функцій. У цьому вікні в списку поля Категорія можна вибрати потрібну категорію, після чого в списку поля Виберіть функцію вибрати потрібну функцію. Після вибору кнопки ОК відкривається вікно Аргументи функції і далі введення функції в формулу відбувається аналогічно способу, розглянутому вище.

  Можна також ввести функцію в формулу безпосередньо в клітинку або в поле Рядки формул. Вводити з клавіатури імена функцій і посилання можна як малими, так і великими літерами. Після введення першої літери імені функції відкривається список імен функцій, які починаються з цієї букви. Введення наступної букви імені буде змінювати список. Для вибору функції з відкритого списку потрібно двічі клацнути на імені необхідної функції або встановити курсор на імені функції (при цьому спливає коментар про призначення цієї функції) і натиснути клавішу Tab.

  Після того як в формулу вставили ім'я функції, біля клітинки з формулою спливає підказка по кількості аргументів функції і за типом цих аргументів. Аргумент, який необхідно ввести наступним, виділяється напівжирним. Аргумент, взятий у квадратні дужки, - необов'язковий. Як і в попередніх випадках, числа і тексти повинні вводиться з клавіатури, а посилання на комірки можна вводити як з клавіатури, так і з використанням миші.


  Корисними для вирішення багатьох завдань, наприклад геометричних, є математичні функції ASIN, радіани, градуси. Функція ASIN повертає міру кута в радіанах за значенням його синуса, функція ГРАДУСИ призначена для перекладу радіанної міри кута в градусну, а функція РАДІАН - з градусної міри в радіани. Якщо в комірці С3 знаходиться градусна міра кута, то для обчислення синуса цього кута потрібно градусну міру перевести в радіани. Тобто формула для обчислення синуса кута, виміряного в градусах, виглядатиме так: = SIN (радіан (С3)). 
  Ввести таку формулу можна, наприклад, так: 
1. Зробити поточної клітинку, в якій буде знаходитися ця формула. 
2. Вибрати кнопку Вставити функцію. 
3. Вибрати у вікні Майстер функцій ім'я функції SIN, після чого вибрати кнопку ОК.
4. Відкрити список поля Опції. 
5. Якщо в списку, що відкрився, є ім'я функції Radian, то вибрати його, якщо ні, вибрати в цьому списку Інші функції і у вікні Мастер функцій вибрати ім'я функції радіани. Після чого вибрати кнопку ОК. 
6. Вибрати комірку С3. 
7. Вибрати кнопку ОК у вікні Аргументи функції.

  Деякі статистичні функції Функція Кількість аргументів Результат Приклад використання СРЗНАЧ (число1; [число2]; ...) Від 1 до 255, всі, крім першого, необ за тільні Середнє арифметичне чисел, зазначених у дужках. Число1 - обов'язковий аргумент: число, або посилання на клітинку, або посилання на діапазон комірок. Число2 і так далі - необов'язкові аргументи СРЗНАЧ (А1: С10; Е1: К10) СЧЕТ (значення1, [значення2], ...) Від 1 до 255, всі, крім першого, необов'язкові Кількість чисел у зазначених осередках. Значення1 - обов'язковий аргумент: посилання на клітинку або діапазон комірок. Значення2 і так далі, не обов'язкові аргументи СЧЕТ (В2: С5, Е1) МАКС (число1; [число2]; ...) МИН (число1; [число2]; ...) Від 1 до 255, всі, крім першого, необов'язкові Найбільше (найменше) число серед зазначених в дужках. Число1 - обов'язковий аргумент: число, або посилання на клітинку, або посилання на діапазон комірок. Число2 і так далі - необов'язкові аргументи МАКС (А1: С10) МИН (А5: Е10; К2)

  В Excel 2007 можна використовувати вирази, які містять знаки порівняння: > (більше), = (більше або дорівнює), 100 і ін. Такі висловлювання - приклади так званих логічних виразів. Якщо рівність чи нерівність правильне (справжнє), то вважають, що відповідне логічне вираз має значення ІСТИНА. А якщо рівність чи нерівність неправильне (хибне), то вватануть, що відповідне логічне вираз має значення БРЕХНЯ. Логічні функції Функція, результат якої дорівнює ІСТИНА або БРЕХНЯ, називається логічною.

  Серед функцій табличного процесора Excel 2007 є логічні функції. Це функції ЯКЩО, І, АБО, НЕ і ін. Логічні функції використовуються в формулах тоді, коли табличний процесор має виконувати різні операції в залежності від істинності чи хибності певного логічного виразу. Наприклад, потрібно збільшити заробітну плату працівника на 10%, якщо він виконає план, і на 20%, якщо він перевиконає план.

  Загальний вигляд логічної функції ЯКЩО такий: ЯКЩО (лог_вираз; значення_якщо_істина; значення_якщо_хибно) Значення цієї функції визначається так: якщо лог_вираз має значення ІСТИНА, то значення функції дорівнює значенню виразу значення_якщо_істина; якщо ж лог_вираз має значення FALSE, то значення функції дорівнює значенню виразу значення_якщо_хибність.



Форматування електронної таблиці та її об'єктів.

Форматування електронної таблиці та її об'єктів.

  Форматування електронних таблиць найчастіше містить такі операції:
  • зміна формату даних;
  • форматуванням вмісту комірок;
  • форматуванням рядків і стовпців;
  • використання стилів.

Формат даних — можливі варіанти: числа, логічні значення, текст, дата і час.

Форматуванням комірки називають встановлення вигляду ві­дображення вмісту комірки. Для форматування комірка або ви­діленого діапазону комірок використовують команду Формат або кнопки панелі інструментів Форматування.

Поняття формату, даних комірки включає такі Параметри: шрифт (тип, розмір, накреслення, колір); формат чисел; спосіб вирівнювання; розміри (ширина і висота) комірок; обрамлення комі­рок; межі то їх Параметри.

Форматування можна здійснювати за допомогою вкладок автоформат, формат чисел, вирівнювання даних у комірках, розмірів стовпців і рядків, оформлення виділеного діапазону, стиль форматування.

Якщо треба зробити зміни у форматі таблиці чи окремих комі рок, що не можна виконати за допомогою панелі інструментів, то в пункті меню Формат вибирають необхідні розділи.


Якщо треба оформити всю таблицю за певним форматом, її ви­діляють і, виконавши команду Формат  Автоформат, вибира­ють потрібний.

Досить часто необхідно змінити розміри стовпця чи рядка. Це робиться досить просто; ви підводите вказівку миші на межу стовп­ців (рядків) до появи подвійної стрілочки натискаєте на ліву кнопку миші і. не відпускаючи її, тягнете в потрібний бік.

Також є можливість точного задання висоти одного або багатьох рядків. Найлегше це можна зробити за допомогою контекстного пеню. Аналогічні дії виконуються для стовпців.


У табличному процесорі Excel можна використовувати такай вид форматування, якого не було в текстовому процесорі Word — Умовне форматування.

Умовне форматування — це форматування комірок залежно під істинності чи хибності повних умов. Наприклад, вміст певних комірок відображатиметься зеленим кольором, якщо істинна дея­ка умова, або червоним кольором, якщо істинна інша умова. Якщо всі умови хибні, формат комірок не змінюється.

Існує два види застосування такого форматування:
за значенням — форматування здійснюється на основі аналізу значення з тієї самої комірки, до якої буде застосовано умовне форматування;
за формулою — форматування здійснюється па основі аналізу значення деякої формули.

Редагування книги та електронної таблиці.

Редагування книги та електронної таблиці.


  У процесі роботи над книгою часто виникає потреба вставляти нові аркуші, видаляти, перейменовувати, переміщувати, копіювати існуючі аркуші. Усі ці операції належать до операцій редагування книги.

  Вставити новий аркуш у книгу можна так
1. Вибрати кнопку Вставити аркуш Рядка ярличків аркушів (новий аркуш вставляється після останнього аркуша).
2. Виконати Основне, Клітинки, Вставити, Вставити аркуш (новий аркуш вставляється перед поточним аркушем).
3. Вставлення нового аркуша у книгу.

  Видалити поточний аркуш можна так
1. Виконати Основне, Клітинки, Видалити ,Видалити аркуш; 
2. Виконати команду Видалити контекстного меню ярличка поточного аркуша. 
3. Видалення поточного аркуша.  

  Видалити можна й групу аркушів, попередньо виділивши їх, використовуючи вказівник та клавіші Ctrl і Shift. За виділення групи аркушів у Рядку заголовка книги поруч з іменем книги з’являється напис [Група]. Відмінити об’єднання аркушів у групу можна вибором ярличка будь-якого аркуша, який не входить до групи. З книги неможливо видалити всі аркуші: хоча б один аркуш повинен залишитися.


  Для перейменування аркуша потрібно
1. Двічі клацнути на імені аркуша, або виконати Основне, Клітинки, Формат, Перейменувати аркуш, або виконати команду Перейменувати контекстного меню ярличка.
2. Увести нове ім’я аркуша або перейти в режим редагування вибором існуючого імені й відредагувати його. 
3. Натиснути клавішу Enter або вибрати довільну клітинку електронної таблиці.


  Для копіювання або переміщення аркуша або групи аркушів потрібно вибрати аркуш або виділити групу аркушів і виконати Основне, Клітинки, Формат, Перемістити/копіювати аркуш або команду Перемістити або копіювати контекстного меню ярличка аркуша. 
  У вікні Переміщення або копіювання, що відкрилося, потрібно
1. Вибрати у списку поля Перемістити вибрані аркуші до книги ім’я книги, до якої будуть переміщені або скопійовані вибрані аркуші, а в списку поля перед аркушем – ім’я того аркуша, перед яким вибрані аркуші будуть вставлені, або вибрати перемістити в кінець. 
2. Установити позначку прапорця Створити копію, якщо аркуші потрібно скопіювати. 
3. Вибрати кнопку ОК.


  Якщо аркуш копіюється в межах поточної книги, то ім’я копії аркуша автоматично складається з імені того аркуша, який копіюється, і в дужках вказується порядковий номер копії, наприклад Аркуш1(2). Якщо аркуш переміщується або копіюється до іншої книги, то він вставляється на початок книги зі своїм іменем, якщо в тій книзі немає аркуша з таким самим іменем, або зі своїм іменем і номером копії в дужках в іншому випадку.


  Інколи потрібно вставити до таблиці стовпці, рядки, окремі клітинки або діапазони клітинок. Найчастіше ця потреба виникає в ситуації, коли частина або вся таблиця вже заповнені і з’ясовується, що дані, які повинні міститися всередині таблиці, пропущені. Іншою причиною може бути потреба скопіювати (перенести) клітинки з даними всередину вже заповненої таблиці. 
  Для вставлення в таблицю нових стовпців (рядків) потрібно виділити стовпці (рядки), перед якими треба вставити нові, і виконати Основне, Клітинки, Вставити, Додати стовпці (рядки) до аркуша. Після вставлення до таблиці нових стовпців (рядків) стовпці (рядки), що знаходяться праворуч (знизу) від вставлених, автоматично зсуваються вправо (униз) і перенумеровуються. При цьому з кінця таблиці видаляється стільки стовпців (рядків), скільки вставлено нових, якщо ці останні не містять даних. Якщо ж вони містять дані, вставлення нових стовпців (рядків) буде неможливим.
  Якщо виділити один стовпець (рядок), то перед ним вставиться один новий стовпець (рядок), а якщо виділити кілька стовпців (рядків) підряд, то перед ними вставляється стільки стовпців (рядків), скільки виділено.

  Для вставлення в таблицю кількох порожніх клітинок потрібно
1. Виділити необхідний діапазон клітинок. 
2. Виконати Основне, Клітинки, Вставити, Вставити клітинки. 
3. Вибрати у списку перемикачів вікна Вставлення клітинок, що вставляти . 
4. Вибрати кнопку ОК.


  За вибору перемикача клітинки зі зсувом униз виділені клітинки разом з усіма клітинками, що знаходяться нижче них у їхніх стовпцях, зсуваються вниз, а на їхні місця вставляються нові порожні клітинки. Аналогічно відбувається і вставлення нових клітинок за вибору перемикача клітинки зі зсувом вправо. Вибір перемикача рядок (стовпець) приводить до вставлення стількох рядків (стовпців), скільки їх у виділеному діапазоні клітинок.

  Можна вставити в таблицю нові клітинки одразу разом з їхнім вмістом. Для цього потрібно
1. Виділити потрібний діапазон клітинок з даними. 
2. Виконати Основне, Буфер обміну , Копіювати (Вирізати). 
3. Вибрати ліву верхню клітинку того діапазону таблиці, куди вставлятимуться нові клітинки зі скопійованими даними. 
4. Виконати Основне , Клітинки , Вставити, Додати скопійовані клітинки. 
5. Вибрати необхідний перемикач зі списку перемикачів вікна Вставлення з буфера. 
6. Вибрати кнопку ОК. 
  Зазначимо: вставлення клітинок з їх вмістом можна виконати тільки в межах однієї книги.


  Видалення стовпців, рядків, окремих клітинок та їхніх діапазонів відбувається аналогічно вставленню. Для виконання цих операцій потрібно виконувати Основне, Клітинки , Видалити, Видалити клітинки (Видалити рядки (стовпці) з аркуша). Звертаємо вашу увагу: під час вставлення або видалення фрагментів електронної таблиці у фрагментах таблиці, які при цьому зсуваються, відбувається модифікація формул за відомим правилом. Завдяки такій модифікації всі результати обчислень, що були перед вставленням або видаленням, не змінюються.

Копіювання даних

Копіювання даних


  За допомогою команд ВирізатиКопіювати і Вставити у програмі Microsoft Excel можна переміщувати та копіювати клітинки або їхній вміст. Можна також копіювати тільки певний вміст або атрибути з клітинок. Наприклад, можна скопіювати значення результату формули, не копіюючи її, або скопіювати лише формулу.
  В Excel клітинка копіюється або переміщується разом із формулами, значеннями результату, форматуванням і примітками. Ось як перемістити або скопіювати клітинку.
  1. Виберіть клітинки, які слід перемістити або скопіювати.
  2. На вкладці Основне в групі Буфер обміну виконайте одну з таких дій.
    - Щоб перемістити клітинки, натисніть кнопку Вирізати.
    Сполучення клавіш. Також можна натиснути клавіші Ctrl+X.
    - Щоб скопіювати клітинки, натисніть кнопку Копіювати
    Сполучення клавіш. Також можна натиснути клавіші Ctrl+C.
  3. Виділіть верхню ліву клітинку області вставлення.
  4. На вкладці Основне у групі Буфер обміну натисніть кнопку Вставити.
   Сполучення клавіш. Також можна натиснути клавіші Ctrl+V.


Переміщення або копіювання клітинок за допомогою миші.

  За замовчанням увімкнуто можливість редагування за допомогою перетягування, тому можна переміщувати й копіювати клітинки, використовуючи мишу.
  1. Виберіть клітинки або діапазон клітинок, які потрібно перемістити чи скопіювати.
  2. Виконайте одну з таких дій:
   - Щоб перемістити клітинку або діапазон клітинок, наведіть вказівник на межу виділення. Коли вказівник перетвориться на вказівник переміщення, перетягніть клітинку або діапазон клітинок в інше місце.
   - Щоб скопіювати клітинку або діапазон клітинок, натисніть клавішу Ctrl і, утримуючи її, наведіть вказівник на межу виділення. Коли вказівник перетвориться на вказівник копіювання, перетягніть клітинку або діапазон клітинок в інше місце.

  Під час копіювання клітинок посилання на клітинку переналаштовується автоматично. Але під час переміщення вміст цих клітинок і будь-яких інших клітинок, які вказують на них, може відображатися як помилки посилання. У цьому випадку потрібно перенастроїти посилання вручну.
  Якщо вибрана область копіювання у програмі Excel містить приховані клітинки, рядки або стовпці, їх буде скопійовано також. Можливо, під час копіювання відомостей доведеться тимчасово приховати дані, які не потрібно додавати до скопійованої інформації.


Вставлення переміщених або скопійованих клітинок між наявними клітинками

1. Виберіть клітинки або діапазон клітинок із даними, які потрібно перемістити чи скопіювати.
2. На вкладці Основне в групі Буфер обміну виконайте одну з таких дій.
  - Щоб перемістити виділені дані, натисніть кнопку Вирізати.
Сполучення клавіш. Також можна натиснути клавіші Ctrl+X.
  - Щоб скопіювати виділені дані, натисніть кнопку Копіювати
Сполучення клавіш. Також можна натиснути клавіші Ctrl+C.
3. Правою кнопкою миші клацніть верхню ліву клітинку в області вставлення та виберіть команду Вставити вирізані клітинки або Вставити скопійовані клітинки.
4. У діалоговому вікні Вставити з буфера виберіть, у який бік слід перемістити клітинки, розташовані поруч.




Введення і редагування даних в Excel

Введення і редагування даних в Excel


1. Введення і редагування даних

  Можна вводити текст, числа або формули в будь-яку комірку робочого аркуша. Для цього виділяю осередок і набираю з клавіатури те, що потрібно. Наприклад, заголовки можуть бути такими: « Склав», «Дата» і так далі.
  Заголовки в робочих аркушах роблять зрозумілим зміст документа і полегшують його використання. Все, що набирається на клавіатурі, з'являється в поточному осередку, і в рядку формул. Внести набраний текст в поточну комірку можна, натиснувши клавішу ENTER або клацнувши мишею на іншому осередку. Скасувати введення даних можна клавішею ESC.


1.1 Редагування даних в комірці

  Дані можна редагувати декількома способами:
- Виділяю осередок і, клацнувши на рядку формул, редагую дані в рядку формул або редагую дані прямо в комірці.
- Для редагування даних у клітинці двічі натискаю на ній, а потім, розміщую текстовий курсор на місце, куди вношу зміни. Можете внести нову інформацію або внести зміни.
- Також можна, виділивши клітинку натиснути F2.


1.2 Копіювання та вставлення вмісту осередків

  Команди «Копіювати» і «Вставити» з меню «Правка» можна використовувати для копіювання вмісту і форматів виділених осередків в іншу область робочого аркуша із збереженням вмісту вихідних осередків. Команда «Копіювати» позначає копійований діапазон рухливою рамкою. Після вказівки області вставки команда «Вставити» поміщає в неї копії осередків.
  Замість вибору команди «Вставити» можна скористатися клавішею «Enter», але в цьому випадку можна вставити лише одну копію. Натискання «Enter» після вибору команди «Копіювати» вставляє одну копію і потім видаляє копійовані осередку з буфера обміну. Команда «Вставити» вставляє з копійованих осередків всі значення, формати та примітки.


1.3 Переміщення і копіювання за допомогою миші

Щоб швидко перемістити клітинку або діапазон комірок на нове місце достатньо її виділити і перетягнути. Наприклад:
- Створюю новий документ («Файл» - «Створити»);
- Переходжу на «Лист 1»;
- У осередок «А1» вводжу місяць, а в комірку «А2» день тижня;
- Виділяю осередку «А1», «А2»;
- Встановлюю покажчик миші на рамці, яка оточує осередку «А1», «А2». Коли з'являється покажчик у вигляді стрілки, клацаю на рамці і перетягую її до колонку «С». Коли сіра рамка виявиться над осередками «С1», «С2», відпускаю кнопку миші.
За допомогою перетягування маркера заповнення комірки, можна копіювати її в інші осередки того ж рядка або того ж стовпця.
  Маркер заповненняце невеликий чорний квадрат в кутку виділеного діапазону. Потрапивши на маркер заповнення, покажчик приймає вид чорного хреста.
  Щоб скопіювати вміст виділеного діапазону в сусідні осередки, натискаю ліву кнопку миші, і переміщаю мишу в потрібному напрямку.
- Встановлюю покажчик миші в правий нижній кут обрамлення осередку «В1»;
- Виділяю осередок «В1», що містить дані, які необхідно скопіювати;
перетягувати маркер заповнення через заповнюються осередку до осередку «В5».






Сортування й фільтрування даних в електронній таблиці. Умовне форматування.

Сортування й фільтрування даних в електронній таблиці. Умовне форматування.   Дані в електронній таблиці можна сортувати, тобто змінюва...