Діаграми в excel.
Діаграма – це графічне зображення, у якому числові дані подаються геометричними фігурами.
Типи діаграм:
-Стовпчасті діаграми
-Лінійчаті діаграми
-Секторні та кільцеві діаграми
-Гістограми
-Діаграми з областями
-Точкові діаграми
-Інші діаграми
Стовпчасті діаграми
Стовпчасту діаграму можна побудувати на основі даних, упорядкованих на аркуші у стовпцях або рядках. У стовпчастих діаграмах категорії зазвичай відображаються по осі абсцис, а значення – по осі ординат.
Типи стовпчастих діаграм
Звичайна стовпчаста діаграма. У звичайних стовпчастих діаграмах значення відображаються у плоских стовпцях. Використовуючи ці діаграми, можна відображати такі категорії:
- діапазони значень (наприклад, кількість товару);
- градацію особливих шкал (наприклад, шкалу Лікерта з такими поділками, як "Цілком погоджуюся", "Погоджуюся", "Байдуже", "Не погоджуюся", "Категорично не погоджуюся");
- імена, які не мають конкретного порядку (наприклад, назви товарів, географічні назви або імена людей).
Стовпчаста діаграма з накопиченням. У стовпчастих діаграмах із накопиченням значення відображаються у плоских стовпцях із накопиченням. Використовуйте ці діаграми, якщо є кілька ряд даних і потрібно підкреслити підсумок.
Нормована стовпчаста діаграма з накопиченням. У нормованих стовпчастих діаграмах із накопиченням значення відображаються у плоских стовпцях із накопиченням, кожен із яких відповідає 100 %. Використовуйте ці діаграми, якщо є кілька рядів даних і потрібно підкреслити їх відношення до цілого, особливо якщо підсумок однаковий для кожної категорії.
Типи лінійчатих діаграм
- Звичайна лінійчата діаграма та лінійчата діаграма з маркерами. Лінійчаті діаграми з маркерами для позначення окремих значень даних або без них можна використовувати для демонстрації тенденцій даних залежно від часу або рівномірно розподілених категорій, особливо коли точок даних багато та має значення порядок їх подання. Якщо категорій багато або значення приблизні, використовуйте лінійчату діаграму без маркерів.
- Лінійчата діаграма з накопиченням і лінійчата діаграма з накопиченням і маркерами. Лінійчаті діаграми з накопиченням, які відображаються з маркерами для позначення окремих значень даних або без них, можна використовувати для демонстрації тенденцій внеску кожного значення з часом або за впорядкованими категоріями.
- Нормована лінійчата діаграма з накопиченням і нормована лінійчата діаграма з накопиченням і маркерами. Нормовані лінійчаті діаграми з накопиченням, які відображаються з маркерами для позначення окремих значень даних або без них, можна використовувати для демонстрації тенденцій внеску кожної величини у відсотках із часом або за впорядкованими категоріями. Якщо категорій багато або значення приблизні, використовуйте нормовану лінійчату діаграму з накопиченням без маркерів.
Типи секторних діаграм
Секторна діаграма. Секторні діаграми показують на площині відношення кожного значення до загальної суми.
Типи кільцевих діаграм
Кільцева діаграма. На кільцевих діаграмах дані відображаються в кільцях, де кожне кільце відповідає ряду даних. Якщо в підписах даних відображаються відсоткові значення, їх сума в кожному кільці дорівнює 100 %.
Типи гістограм
- Звичайна гістограма Звичайні гістограми відображаються як плоскі смуги.
- Гістограма з накопиченням На гістограмах із накопиченням відображається відношення окремих елементів до цілого у вигляді плоских смуг.
- Нормована гістограма з накопиченням. На нормованих гістограмах із накопиченням відображаються плоскі смуги, що відповідають відсотковим часткам кожного значення в загальному підсумку для різних категорій.
Типи діаграм з областями
- Діаграма з областями Плоскі діаграми з областями показують тенденцію змінення значень із часом або залежно від даних інших категорій. Зазвичай замість діаграми з областями без накопичення краще використовувати лінійчату діаграму, тому що дані з одного ряду можуть перекриватися даними з інших рядів.
- Діаграма з областями з накопиченням Плоскі діаграми з областями з накопиченням відображають тенденцію змінення відношення кожного значення до цілого із часом або залежно від даних інших категорій.
- Нормована діаграма з областями з накопиченням Нормовані діаграми з областями з накопиченням відображають тенденції зміни відсоткових значень із часом або залежно від даних інших категорій.
Типи точкових діаграм
- Точкова діаграма На цій діаграмі відображаються точки даних без сполучних ліній для порівняння пар значень.
- Точкова діаграма із плавними лініями й маркерами та точкова діаграма із плавними лініями. На діаграмі цього типу відображається плавна крива, яка з’єднує точки даних. Плавні криві можуть відображатися як із маркерами, так і без них. Від маркерів доцільно відмовитися, якщо точок даних багато.
- Точкова діаграма із прямими лініями й маркерами та точкова діаграма із прямими лініями. На діаграмі цього типу відображаються прямі сполучні лінії між точками даних. Прямі лінії можуть відображатися як із маркерами, так і без них.
No comments:
Post a Comment